[O1] Klimatyzacja przestaje chłodzić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PGP
    Classic
    • 2010
    • 2

    [O1] Klimatyzacja przestaje chłodzić

    Wszystko spoko, auto zamkniesz, nikt Ci nic nie ukradnie. Tylko jak potem wsadzisz nowy akumulator?
    PGP
  • wlodek_81
    Classic
    • 2009
    • 7

    #2
    [O1] Klimatyzacja przestaje chłodzić

    Po uzupełnieniu klimatyzacji i sprawdzeniu szczelności przez mechanika zaobserwowałem że po chwili jazdy klimatyzacja przestaje chłodzić i wieje normalne powietrze.Po czym trudno jest ją znowu uruchomić.Nie jestem pewien ale odnoszę wrażenie że przy większych obrotach tak się dzieje.A może to jakiś problem z elektryką?Klimatyzacja manualna.

    Komentarz

    • tadfi
      Rider
      • 2008
      • 501
      • Octavia III combi (5E5)
      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

      #3
      Zobacz, czy kręcą się oba wentylatory po włączeniu klimy.
      TadFi
      Breloki, logo na klapę i inne gadżety

      Komentarz

      • kalar73
        Classic
        • 2008
        • 14

        #4
        Ja mam to samo, po czyszczeniu klimy (też manualnej) nie mam chłodzenia, leci normalne powietrze. Możliwe jest, że wysiadł bezpiecznik od klimy? Pzdr Kalar73
        RaffKR

        Komentarz

        • goryl3
          Ambiente
          • 2010
          • 126

          #5
          Trzeba sprawdzić czy sprężarka pracuje w momencie kiedy przestaje chłodzić, czy wentylatory się włączają, i jakie ciśnienia są w układzie przy wyższych obrotach. Także najlepiej podjechać do jakiegoś serwisu klimy bo przyczyn może być jeszcze kilka :wink:
          www.jem-zdrowo.com.pl

          Komentarz

          • wlodek_81
            Classic
            • 2009
            • 7

            #6
            Nie wiem co było przyczyną ale już wszystko ok.

            Komentarz

            • kalar73
              Classic
              • 2008
              • 14

              #7
              U mnie się okazało, że prawie nie mam czynnika chłodzącego, czyli nie było ciśnienia w układzie i klima nie odpalała. Swoją drogą podobno do 15% czynnika gubimy rocznie..
              Pzdr Kalar73
              RaffKR

              Komentarz

              • Dawid106
                Classic
                • 2010
                • 5

                #8
                witam. mam problem z klima manualna. otóż nagle z nawiewu zaczęło leciec ciepłe powietrze a gałka jest na zimnym ustawieniu. teraz musze jeździc z otwartymi oknami bo grzeje. przez jakis czas jeździłem z gałka prędkości ustawioną na zero żeby nie grzało, i nagle któregoś dnia zaczęło leciec zimne, wiec włączyłem gałkę prędkości na maxa żeby się upewnic czy naprawde jest zimne, ale usłyszałem jak klapneło klapka i zaczęło leciec znów ciepłe. ktoś wie moze co jest przyczyna? wydaje mi sie że z tą klapka coś nie tak, bo jak znowu gałke przekreciłem na zero i pojeździłem troche to znowu leci zimne, pewnie pod naporem zimnego powietrza z zewnątrz otwiera ja ,a jak wezme gałke na maxa to klapkę otwiera w drugą strone i daje ciepło. moze zerwana linka sterowania temperatura? prosze o pomoc. dzieki

                Komentarz

                Pracuję...